Производ

Синдикати за докажување експлозија на BHJ


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

  • Детали

Апликација

Наменета за експлозивна атмосфера Зона 1 и Зона 2; Наменета за запалива прашина Зона 20, Зона 21 и Зона 22; Наменета за II A, IIB, IIC ги групира експлозивните атмосфери; Наменет е за опасни експлозивни локации како рафинерија за нафта, складирање, хемикалии, фармацевтски производи, војскаиндустрии и сл. Различни видови и спецификации се достапни за избор.

Кодекс на модел

Референци за нарачки

Нормален тип е G со иста спецификација на секој крај; Метрички, NPT и други спецификации на нишки се достапни според барање; На пример: 1.Ако ви требаат уникатни униони со јаглероден челик, G3 / 4 ”” FF , моделот ќе биде ”BHJ-G3 / 4A” 2. Доколку ви требаат уникатни унии со нерѓосувачки челик, MF , G3 / 4 ”, M25 × 1,5 ,, моделот треба да биде „BHJ II-B (G3 / 4FM25 × 1.5M”).

Карактеристики

Материјалот е од јаглероден челик или нерѓосувачки челик; Темата може да се направи според барање.

Технички параметри

Усогласеност со: МК 3836,1, МК 3836,2,МК 3836,3,GB 12476,1, GB12476,5, IEC60079-0, IEC60079-1; Заштита од експлозија: Ex d IIC Gb / Ex e IIC Gb / Ex tD A21 IP66

Табела за избор


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја