Производ

Кутии за спојување на отпорност на корозија со доказ за експлозија BJX8030 (e, ia, tD)


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

  • Детали

Апликација

Наменета за експлозивна атмосфера Зона 1 и Зона 2; Наменета за запалива прашина Зона 21 и Зона 22; Наменети за групи IIA, IIB и IIC, експлозивни атмосфери; Наменето за класификација на температурата T1 ~ T6; Наменет е за опасни експлозивни локации, како што се рафинерија за нафта, складирање, хемикалии, фармацевтски производи, војскаиндустрии и сл. Наменето за жици / разгранување.

Кодекс на модел

Референци за нарачки

Нормалното напојување на влезниот уред е од обичен тип. Други побарувања наведете; Ве молиме наведете ги спецификациите на конецот и бројот на влезот за сите упатства. Други барања наведете. На пример: Ако ви е потребна разводна кутија со отпорност на корозија од експлозија BJX8030, со 8 приклучоци за приклучување, номинална струја 20А, 4 влезови нагоре G3 / 4″, 2 влезови надолу G11 / 2 ″ и нерѓосувачки челик, моделот ќе биде „BJX8030-20 / 8 D4 (G3 / 4) X2 (G11 / 2) C“.

Карактеристики

Куќиштето е изработено од GRP и има карактеристики на добра форма, отпорност на корозија, статички отпор, отпорност на удар, добра топлинска сигурност, итн. Донесете лавиринтна структура за запечатување со процес на пенење за да се обезбеди добра изведба на водоотпорна и водоотпорна; Изложените сврзувачки елементи се од материјал од не'рѓосувачки челик со анти-пад дизајн, што е погодно за корисниците да ги инсталираат и одржуваат; Донесува зголемени безбедносни терминали; Бројот на терминалот, насоката за влез на кабелот, бројот и спецификацијата за влез на кабелот се достапни според барањето; Наменет е за разгранување или ожичување на електричните уреди во контролните кола, а исто така и за поврзување на сигналите за самоконтрола, кабел за напојување и комуникација.

Технички параметри

Усогласеност со: GB 3836,1, GB 3836,3, GB3836,4, GB 12476,1, GB12476,5, IEC60079-0, IEC60079-7, IEC60079-11, IEC61241-0, IEC61241-1; Заштита од експлозија: Ex e IIC T6 Gb, Ex tD A21 IP65 T80 ℃; Ex ia IIC T6 Ga / Ex iaD20 T80 Номинален напон: AC220 / 380V; Номинална струја: 20А; Заштита од влез: IP65;IP66 Отпорност на корозија: WF2.

Влез во кабел

Димензии на преглед и монтажа


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја