Produkt

Kutitë e kryqëzimit të rezistencës ndaj korrozionit të provës së shpërthimit BJX8030 (e, ia, tD)


Detaje të Produktit

FAQ

Etiketat e produkteve

  • Detajet

Aplikacion

Projektuar për atmosferë shpërthyese Zona 1 dhe Zona 2; Projektuar për pluhurin e djegshëm Zona 21 dhe Zona 22; Projektuar për grupet IIA, IIB dhe IIC atmosferë shpërthyese; Projektuar për klasifikimet e temperaturës T1 ~ T6; Projektuar për vende të rrezikshme shpërthyese të tilla si rafineria e naftës, depo, kimike, farmaceutike, ushtarakeindustri, etj. Projektuar për instalime elektrike / degëzime.

Kodi i modelit

Renditja e referencave

Furnizimi normal për pajisjen hyrëse është i tipit të zakonshëm. Kërkesat e tjera ju lutemi tregoni; Ju lutemi tregoni specifikimin e fijes dhe numrin e hyrjes për të gjitha udhëzimet. Kërkesat e tjera ju lutemi tregoni. Për shembull: Nëse keni nevojë BJX8030 kutia e kryqëzimit të rezistencës ndaj korrozionit, me 8 terminale lidhjeje, rryma e vlerësuar 20A, 4 hyrje lart G3 / 4 ″, 2 hyrjet poshtë G11 / 2 ″ dhe çelik inox, modelet do të jenë "BJX8030-20 / 8 D4 (G3 / 4) X2 (G11 / 2) C".

Karakteristikat

Mbyllja është bërë nga GRP dhe ka tiparet e formës së mirë, rezistencës ndaj korrozionit, rezistencës statike, rezistencës ndaj ndikimit, besueshmërisë së mirë termike, etj. Miratoni strukturën vulosëse të labirintit me procesin e shkumëzimit për të siguruar performancën e mirë të papërshkueshme nga uji dhe pluhuri; Lidhëset e ekspozuar janë prej materiali çelik inox me dizajn anti rënie, i cili është i përshtatshëm për përdoruesit për tu instaluar dhe mirëmbajtur; Miraton terminalet e rritura të sigurisë; Numri i terminalit, drejtimi i hyrjes së kabllit, numri i hyrjes së kabllit dhe specifikimi janë në dispozicion sipas kërkesës; Projektuar për degëzimin ose instalimet elektrike të pajisjeve elektrike në qarqet e kontrollit, dhe gjithashtu për lidhjen e vetëkontrollit, kordonit të energjisë dhe sinjaleve të komunikimit.

Parametrat teknikë

Pajtueshmëria me: GB 3836.1, GB 3836.3, GB3836.4, GB 12476.1, GB12476.5, IEC60079-0, IEC60079-7, IEC60079-11, IEC61241-0, IEC61241-1; Mbrojtja nga shpërthimi: Ex e IIC T6 Gb, Ex tD A21 IP65 T80 ℃; Ex ia IIC T6 Ga / Ex iaD20 T80 Tensioni i vlerësuar: AC220 / 380V; Rryma e vlerësuar: 20A; Mbrojtja nga hyrja: IP65;IP66 Rezistenca ndaj korrozionit: WF2.

Hyrja në kabllo

Përmbledhje dhe dimensionet e montimit


  • E mëparshme:
  • Tjetra:

  • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na e dërgoni