Производ

LED осветлување без експлозија Серија BZD130

Погоден за употреба во опасна гасна зона IIA, IIB, IIC и опасност од експлозија 1 и зона 2.
Запалива прашина IIIA, IIIB, IIIC зона 21 и зона 22
IP-код: 1P66
Поранешна марка: Ex db IIC T5 Gb, Ex tb IIIC T95 ℃ Db.
ATEx сертификат. Бр .: SLIE 17 ATEX 3062X
IECEx сертификат. Бр .: IECEx LCIE 17.0072X
EAC CU-TR сертификат. Бр .: RU C-CN.AЖ58.B.00192 / 20


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

Кодекс на модел

BZD130(1)

Табела за избор

10
Стандард за усогласеност
IEC 60079-0: 2011, IEC 60079-1: 2014, IEC 60079-31: 2013
EN 60079-0: 2012 + A11: 2013, EN 60079-1: 2014, EN 60079.-31: 2014

Технички параметри
Светлосна ефикасност: 20120lm / W
Фактор на моќност:> 0,95
Температура на бојата: 5500K ~ 6500K
Индекс на рендерирање во боја: Ra> 75
IP-код: IP66
Отпорност на корозија: WF2
Температура на околината: -40 ℃ ≤Ta≤ + 55

Димензии и фотометрија

BZD130(2)

Димензии на преглед и изговарање

BZD130(3)
BZD130(4)BZD130(6)BZD130(5)


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја