Производ

Серија ESL100 Апарат за сигнал и аларм кој не е во експлозија

Погоден за употреба во опасна гасна зона IIA, IIB, IIC и опасност од експлозија 1 и зона 2.
Запалива прашина IIIA, IIIB, IIIC зона 21 и зона 22
IP-код: IP66
Поранешна марка:
Ex de ib IIC T6 Gb, Ex tb IIIC T80 ℃ Db.
II 2G Ex de ib IIC T6 Gb, II 2D Ex tb IIIC T80 ℃ Db.
АТЕКС сертификат. Бр .: ECM 18 ATEX 4868


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

Кодекс на модел

1

Карактеристики

2

Стандард за усогласеност

EN60079-0: 2012 + A11: 2013, EN60079-1: 2014, EN60079-7: 2015, EN60079-11: 2012, EN60079-31: 2014
Технички параметри

Номинален напон: AC36 / 110 / 220V, 50 / 60HzDC12 / 24 / 36V
Светилка: ЛЕР
Моќност на светилката: ≤2,5W
Номинална моќност: ≤5W
Интензитет на звук: d90dB
Фреквенција на строб: 150 пати / мин
Отпорност на корозија: WF1
Влезови во кабел: G1 / 2 ″, G3 / 4 ″ (приврзок 3)
Надворешни дијаметри на кабелот: φ6mm ~ 10mm, φ9mm ~ 14mm (приврзок 3).

Димензии на преглед и монтажа

3 4 5


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја